Misja handlowa przedsiębiorców z Wietnamu, 14-19 maja – branża produkcji maszyn i urządzeń górniczych

W terminie 14-19 maja odbyła się wizyta handlowa wietnamskich  przedstawicieli środowisk kupieckich z branży maszyn i urządzeń górniczych i dziennikarza reprezentującego wietnamski dziennik Tien Phong. Misja handlowa odbywała się w województwie śląskim. Podczas kilkudniowego pobytu w Polsce, nasi goście z Wietnamu mieli szansę poznać ofertę polskiego sektora górniczego, odwiedzając siedziby następujących polskich firm zajmujących się wspomnianą branżą: KOPEX Machinery w Zabrzu, GONAR BIS Sp. z o.o. w Katowicach, FAMUR SA w Katowicach. Ponadto województwo śląskie zaprezentowało swój potencjał inwestycyjny i prężny rozwój poprzez organizację spotkania w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, podczas którego kontrahenci z Wietnamu poznali możliwości inwestycyjne w regionie.

Kolejną szansą na networking były spotkania B2B, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy katowickim Spodku. Na spotkaniach , które organizowany były w  scisłej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego oraz Centrum Obsługi Importerów i Eksporterów pojawili się między innymi przedstawiciele Tele-Fonika Kable, Glimarpol, Carboautomatyka, Eko-Win, Hydrotech, Wostal, Nitroerg, Bartec Polska, Wiromet, BSPL, Eltel, ZMUW Engineering i wiele innych. W spotkaniach wzięły udział w sumie 33 polskie firmy, które podczas rozmów biznesowych, z pewnością wymieniły się doświadczeniami z przedsiębiorcami z Wietnamu. Obie strony miały także okazję zaprezentować swoje produkty i zakres zainteresowań, co zaowocowało perspektywą rozwoju  współpracy polsko-wietnamskiej.

Przedsiębiorcy z Wietnamu mieli też okazję zwiedzić Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu i Kraków.

Wizyta w Polsce zaowocowała interesującymi dyskusjami o perspektywach i sukcesach polskiego sektora górniczego, polsko-wietnamskiej współpracy oraz nawiązaniem ciekawych, rokujących kontaktów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s